Odpowiedzi na zapytania do przetargu na: "Dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego z napędem 4x4 kategorii 2 (uterenowiony) dla OSP w Drydze"
Suchowola, dnia 23.05.2019 r.
Gmina Suchowola
Plac Kościuszki 5
16-150 Suchowola
Znak sprawy ZP.271.7.2019
Odpowiedzi na zapytania
Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Numer sprawy ZP.271.7.2019
Ogłoszenie nr 549367-N-2019 z dnia 2019-05-17 r.
Dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego z napędem 4x4 kategorii 2 (uterenowiony) dla OSP w Drydze
Zamawiający: Gmina Suchowola reprezentowana przez Burmistrza Suchowoli – Michała Grzegorza Matyskiela, z siedzibą w Urzędzie Miejskim w Suchowoli, Plac Kościuszki 5, 16-150 Suchowola, tel. 085/72-29-400, fax. 085/7229419, e-mail sekretariat@suchowola.pl na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 z późn. zm.), po zapoznaniu się z wniesionymi zapytaniami udziela odpowiedzi:
Pytanie 1
Zamawiający wymaga by pełnowymiarowe koło zapasowe było na wyposażeniu pojazdu oraz zamontowane do stałego przewożenia w nadwoziu, ze wspomaganiem, wyciągania i zdejmowania, z funkcją łatwego zdejmowania i montażu przez jedną osobę (20 pkt) przy jednoczesnej informacji zawartej w SIWZ iż przewożenie koła zapasowego pod podwoziem lub na dachu pojazdu nie będzie dodatkowo punktowane. Zwracamy uwagę Zamawiającego, że przewożenie koła zapasowego pod podwoziem w sposób nie ograniczający jego właściwości drogowych jest najwygodniejszym i najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem nie ograniczającym miejsca w zabudowie pożarniczej i takie właśnie powinno być punktowane. Obecny zapis jest całkowicie irracjonalny i wskazuje, że osoba(y) piszące powyższe wymagania nie posiadają dokładnej wiedzy technicznej w tym zakresie.
Czy w związku z powyższym Zamawiający dopuści pojazd wyposażony w mocowanie koła zapasowego pod podwoziem w sposób nie ograniczający jego właściwości drogowych lub czy Zamawiający dopuści pojazd bez mocowania do stałego przewożenia koła zapasowego, co jest rozwiązaniem najbardziej optymalnym ponieważ wymiana koła w samochodach tego typu w warunkach drogowych lub terenowych jest czynnością bardzo trudną do wykonania?
Odpowiedź 1
Zamawiający zarówno w opisie przedmiotu zamówienia jak i w siwz nie wyklucza możliwości montowania koła zapasowego pod podwoziem, na dachu pojazdu oraz dostarczenia pojazdu bez stałego mocowania koła zapasowego na pojeździe. Zamontowane do stałego przewożenia w nadwoziu koło zapasowe, ze wspomaganiem wyciągania i zdejmowania, z funkcją łatwego zdejmowania i montażu przez jedną osobę jest opcją dodatkowo punktowaną, wybraną przez strażaków z OSP w Drydze, jako zwiększenie funkcjonalności pojazdu. Zamawiający, opierając się o wiedzę i doświadczenie strażaków nie kwestionuje racjonalności podejmowanych przez nich wyborów, tym samym nie zmienia zapisów SIWZ w tym zakresie.
Pytanie 2
Zamawiający jako opcję dodatkowo punktowaną wymaga by przedziały sprzętowe za kabiną pojazdu były wykonane w formie przelotowej, dostępne tak z jednej jak i z drugiej strony nadwozia. Środkowa część o szerokości przelotu min. 800 mm, wyposażona w półki z regulacją wysokości. Wymagane wykonanie i zamontowanie dużych obrotowych, otwieranych regałów, wyposażonych w regulowane półki w przednich skrytkach, po obu stronach nadwozia, na całą wysokość i szerokość skrytki. Regały obrotowe po otwarciu umożliwiają dostęp z obu stron, do przedniej, środkowej części nadwozia wyposażonej w półki (20 pkt).
Czy w związku z faktem, że jest to opcja dodatkowo punktowana Zamawiający dopuści zaoferowanie pojazdu bez wyżej wymienionego rozwiązania?
Odpowiedź 2
Zamawiający dopuszcza możliwość dostarczenia pojazdu bez wyposażenia dodatkowo punktowanego. W takiej sytuacji pojazd powinien być wyposażony w system szuflad i wysuwanych tac, opisany w punkcie 3.7 „Opis przedmiotu zamówienia”.
Pytanie 3
Zamawiający w §9 wzoru umowy określił odsetki za zwłokę w terminie dostawy pojazdu w wysokości 0,2% wartości przedmiotu umowy brutto za każdy dzień zwłoki. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę umowy w części dotyczącej kary umownej za każdy dzień zwłoki w dostawie przedmiotu umowy przez ustalenie wartości kary umownej w wysokości 0,05 % ceny brutto za każdy dzień opóźnienia?
Odpowiedź 3
Zamawiający wyraża zgodę na zmianę umowy w części dotyczącej kar umownych za nieterminowe dostarczenie pojazdu.
Niniejszy punkt w § 7 wzoru umowy otrzymuje brzmienie:
- Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną:
- za nieterminowe wydanie pojazdu w wysokości 0,05% ceny określonej w § 2 ust. 1 umowy za każdy dzień zwłoki;
Powyższy zapis będzie wprowadzony do umowy z Wykonawcą.
Metryka strony